6 krakowian w tym tygodniu straciło pół miliona złotych!

Seniorzy z małopolski, a w szczególności Krakowa powinni zachować szczególną czujność i ostrożność odbierając telefony. Tylko w tym tygodniu na policję zgłosiło się 6 osób, które straciły pół miliona złotych.

W każdym przypadku osoba dzwoniąca przedstawiała się jako funkcjonariusz policji zyskując z ten sposób zaufanie rozmówców. Fałszywy policjant informował ofiary o tajnej akcji przeciwko nieuczciwym pracownikom banku lub hakerom.

Ponad 230 tysięcy złotych stracił 80-latek, który przelał pieniądze na różne konta wskazane przez oszusta. Z kolei 50-letnia kobieta wypłaciła z banku 160 tysięcy złotych, które zostawiła we wskazanym koszu na śmieci. Pozostali poszkodowani wręczyli pieniądze podstawionym kurierom.

Przestrzegamy! Policja NIGDY nie dzwoni do przypadkowych ludzi i nie angażuje ich w tajne akcje i NIGDY nie prosi o przekazanie pieniędzy lub innych kosztowności.