Kontakt
odwiedŹ nas
newsletter

Fundacja Uwaga

ul. Dekabrystów 35B/113

42-218 Częstochowa

KRS nr 0000806077

© 2019 by Fundacja Uwaga

Szukaj
  • Fundacja Uwaga

Dopłata należnego podatku? Uważaj na to oszustwo

Polacy już niedługo będą musieli rozliczyć się z urzędem skarbowym. Wiele osób już teraz składa swoje zeznania, stąd też wzmożona aktywność oszustów. Przestrzegamy więc przed fałszywymi wiadomościami e-mail i SMS.

Są fałszywi policjanci, wnuczkowie, pracownicy spółdzielni mieszkaniowych, gazowni, elektrowni, fałszywi kurierzy pukający do drzwi z paczką lub oszuści rozsyłający wiadomości z informacją o dopłacie do paczki, a w związku z koniecznością złożenia zeznań podatkowych nową metodą pozbawiania ludzi oszczędności życia jest wysyłanie wiadomości SMS lub e-mail informujących o konieczności dopłaty podatku. Wiadomości wysyłane przez oszustów zawierają link, którego otwarcie powoduje zainfekowanie telefonu lub komputera, co pozwala im na wyczyszczenie naszego konta. Kwota rzekomego niezapłaconego podatku zazwyczaj jest niewielka (3 lub 4 złote), co ma sprawić, że potencjalna ofiara zapłaci 'należność', ponieważ jest to kwota niewarta dochodzenia. Dodatkowo dostajemy informacje, że natychmiastowe uregulowania zaległości spowoduje zamknięcie sprawy, dlatego, aby mieć jeden problem mniej część ludzi po prostu płaci. Nie róbcie niczego pochopnie, bo możecie stracić wszystkie pieniądze zgromadzone na koncie bankowym.


Urząd skarbowy nigdy nie wysyła wiadomości SMS ani e-mail z informację o konieczności zapłaty podatku. Powszechnie przyjętą praktyką w takich przypadkach jest wysyłanie listów poleconych.


Jeśli jednak z jakiegoś powodu 'skarbówka' wysyła wiadomości za pośrednictwem poczty elektronicznej adres zawsze zakończony jest'@mf.gov.pl'.


Nie dajcie się oszukać.

357 wyświetlenia
  • Black Facebook Icon