Grupa oszustów zatrzymana

Śledczy z miejscowości Szamotuły w województwie wielkopolskim zatrzymali 6 osób, które mają związek z oszustwami na wnuczka i policjanta. Wśród zatrzymanych są nieletni.

W sierpniu do 80-letniej mieszkanki gminy Szamotuły zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę informując, że potrąciła kobietę i potrzebuje pieniędzy na zapłatę kaucji aby uniknąć więzienia. Następie, druga kobieta, która przedstawiła się jako prokurator potwierdziła słowa fałszywej wnuczki i kazała seniorce udać się pod jeden z marketów, gdzie miały zostać przekazane pieniądze. Starsza pani przekazała fałszywej prokurator ponad 65 tysięcy złotych.

W listopadzie ta sama grupa dokonała kolejnego oszustwa na terenie Bydgoszczy. Tym razem mężczyzna podający się za policjanta poinformował kobietę, że jej pieniądze w banku i mieszkaniu nie są bezpieczne i nakłonił ją do spakowania w kopertę gotówki oraz biżuterii. Kobieta, uwierzyła fałszywemu policjantowi i zostawiła przy wskazanym śmietniku 50 tysięcy złotych i kosztowności.

Zatrzymani to osoby pochodzenia romskiego w wieku od 15 do 21 lat. Trójka nieletnich była już poszukiwana w celu doprowadzenia do Ośrodka Młodzieżowego i Domu Dziecka. 18-latka i 15-latek, który będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich usłyszeli zarzut oszustwa za który grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.