Kontakt
odwiedŹ nas
newsletter

Fundacja Uwaga

ul. Dekabrystów 35B/113

42-218 Częstochowa

KRS nr 0000806077

© 2019 by Fundacja Uwaga

Szukaj
  • Fundacja Uwaga

Kolejni oszuści zatrzymani

Oszustwa na wnuczka i policjanta to prawdziwa plaga w naszym kraju. Każdego dnia łupem oszustów padają setki tysięcy złotych. Odnalezienie sprawcy lub sprawców oszustw nie zawsze jest łatwe. Na szczęście w tym tygodniu do aresztu kolejna grupa podszywająca się za policjantów i wnuczków.


Do zatrzymania 31-letniej kobiety i 52-letniego mężczyzny doszło w Legionowie. Para jest podejrzewana o wyłudzenie od dwóch mieszkanek powiatu legionowskiego kwoty prawie 180 tysięcy złotych. Nie wykluczone, że w tej sprawie dojdzie do kolejnych zatrzymań.

W rękach szczecińskiego policji jest również zaledwie 24-letnia kobieta, która zajmowała się odbieraniem pieniędzy od ofiar. Grupa oszustów w powiecie szczecińskim od września wyłudziła metodą na wnuczka ponad 110 tysięcy złotych.

Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na terenie Śląska wyłudzali pieniądze i kosztowności metodą na policjanta. Mężczyźni w wieku 32, 33 i 38 lat podejrzewani są o liczne oszustwa na terenie Śląska.

Pięciu podejrzanych spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie, a za popełnione czyny grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

163 wyświetlenia
  • Black Facebook Icon