Mieszkanka Lublina straciła 92 tysiące złotych

Oszuści nie odpuszczają i wykorzystują każdą chwilę aby wzbogacić się cudzym kosztem, a ich ofiarami padają już nie tylko seniorzy. Tym razem fałszywemu policjantowi zaufała 50-latka z Lublina i straciła ponad 90 tysięcy złotych.

13.12.2019 do 50-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant i poinformował kobietę, że jej oszczędności są zagrożone, dlatego musi teraz zmienić dane do logowania. 50-latka postępowała według instrukcji oszusta i udostępniła mu login i hasło. Niedługo po tej rozmowie kobieta zorientowała się, że z jej konta zniknęło 92 tysiące złotych.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku w takich sytuacjach i nie podejmowanie pochopnych decyzji, ponieważ może nas to kosztować bardzo dużo i to, na co pracowaliśmy całe życie możemy stracić w ciągu kilku minut.

Policja nigdy nie kontaktuje się z klientami banków i nie prosi o udostępnienie danych do logowania.