Pobity senior przerywa milczenie

Przemoc to poważny problem, który dotyka tych najsłabszych czyli dzieci, kobiety i osoby starsze. Są niestety jednak przypadki, kiedy to bliscy krzywdą najbliższych. Tak było w przypadku seniora z powiatu bielskiego, któremu córka zgotowała prawdziwy koszmar.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wilkowickiego posterunku zostali wezwani na interwencję w sprawie pobicia seniora, którego miała dokonać jego córka. Policjanci na miejscu ustalili, że kobieta była pijana. Wszczęła ona awanturę, a później biła i kopała swojego ojca. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Gdyby nie jeden z członków rodziny, który wrócił do domu i zgłosił sprawę organom ścigania finał mógł być dużo bardziej tragiczny.

Badanie trzeźwości wykazało, że sprawczyni miała 3 promile alkoholu we krwi. Śledczy ustalili, że wyrodna córka od dłuższego czasu znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoim tatą. W stanie upojenia alkoholowego wywoływała awantury, podczas których biła i dręczyła starszego pana. Mężczyzna był zastraszony, dlatego nie zgłosił sprawy na policję. Dopiero funkcjonariusze przekonali go do zeznań i opowiedzenia tego, co działo się w domu.

48-latka usłyszała już zarzuty znęcania się nad swoim ojcem i uszkodzenia jego ciała. Kobieta została aresztowana na 3 miesiące, a za popełnione czyny grozi jej do 5 lat więzienia.