'Policyjny kurier' zatrzymany

W powiecie nowotarskim w ostatnim czasie na Policję zostało zgłoszonych wiele rozmów telefonicznych, które były próbą oszustwa. Jedną z rozmów odbyła 81-letnia mieszkanka gminy Jabłonka, która padła ofiarą oszustów.

Do starszej pani zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę, która rzekomo spowodowała śmiertelny wypadek w Rabce Zdrój. Następnie inna kobieta, która przedstawiła się jako policjantka poinformowała seniorkę, że jeśli wpłaci ona 250 tysięcy złotych, to prokurator wycofa zarzuty i wnuczka nie pójdzie do więzienia. 81-latka nie dysponowała taką kwotą, więc oszustki przystały na przekazanie kwoty 20 tysięcy złotych, oraz biżuterii jaką posiadała seniorka.

Z uwagi na to, że w mieszkaniu przebywał w tym czasie mąż starszej pani, fałszywa policjantka dla uwiarygodnienia i pewności, że przekazanie majątku odbędzie się problemu dla oszustów, kazała aby senior pojechał do Rabki Zdrój do notariusza podpisać dokumenty. W tym czasie zjawił się młody mężczyzna, który bez skrupułów przejął oszczędności życia 81-latki.

Po wszystkim starsza pani zadzwoniła do wnuczki, która nie wiedziała nic o wypadku, jaki rzekomo spowodowała. Sprawa została zgłoszona natychmiast na policję, która wytypowała podejrzany samochód i zatrzymała podejrzanego. Okazał się nim być 23-latek z gminy Nowy Targ, który usłyszał zarzut pomocnictwa w oszustwie.

Przestrzegamy! Bądźcie ostrożni i nie ufajcie bezgranicznie, że osoba po drugiej stronie słuchawki, jest tym za kogo się podaje. W razie wątpliwości po prostu rozłącz się i sam/sama zadzwoń do osoby z którą rzekomo rozmawiasz.