Senior został nieświadomie kurierem oszustów

Oszuści są w ostatnim czasie wyjątkowo pomysłowi i nie cofną się przed niczym, aby wzbogacić się cudzym kosztem, jednocześnie chroniąc jak najlepiej siebie przed zatrzymaniem. Przekonał się o tym 77-letni Opolanin.

W ubiegłym tygodniu 69-letnia mieszkanka Opola otrzymała telefon od fałszywego policjanta i funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji, którym udało się przekonać starszą panią do pozostawienia 30 tysięcy złotych w wyznaczonym przez miejscu. Tego samego dnia 77-latek odebrał telefon prawdopodobnie od jednej z tych osób, która przekonała seniora, że bierze on udział w tajnej akcji CBŚP. Starszy pan wykonując polecenia oszustów pojechał w wyznaczone przez nich miejsce i odebrał ponad 30 tysięcy złotych pozostawione wcześniej przez 69-latkę i skierował się w stronę autostrady. Tam zaczęły się kłopoty, ponieważ senior nie potrafił obsłużyć bramek. Z tego powodu prawdziwi Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące stwarzania zagrożenia w ruchu i udali się na węzeł autostrady. Mężczyzna był niecierpliwy, nie chciał rozmawiać z funkcjonariuszami, tylko odjechać jak najszybciej. Podejrzliwi policjanci jednak nie odpuszczali i dopytywali seniora o cel wyjazdu. Ten w końcu przyznał się, że bierze udział w akcji centralnego Biura Śledczego Policji. W Audi seniora znajdowało się także ponad 30 000 złotych przekazane przez 69-latkę.

Ta historia, dzięki czujności opolskich funkcjonariuszy skończyła się dobrze i poszkodowana odzyskała oszczędności swojego życia. Policja natomiast prowadzi śledztwo mające na celu ustalenie tego, kto stoi za przestępstwem, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie ponownie przestrzegamy przed przesadną ufnością. Policja nie angażuje cywili w tajne akcje, dlatego telefony informujące o podobnych sytuacjach są próbą oszustwa.