Uważaj kogo wpuszczasz do domu

Chęć szybkiego i łatwego wzbogacenia się, to cel jaki przyświeca oszustom. Nieustannie tworzą oni nowe zuchwałe scenariusze i okradają bezbronnych seniorów. W czwartek 82-latka z Gdańska została okradziona we własnym mieszkaniu. Uważajcie kogo wpuszczacie do mieszkania.

Gdańska policja poszukuje dwóch kobiet, które w czwartek 21.11.2019 okradły seniorkę. Kobiety przedstawiły się jako rehabilitantki, które rzekomo wysłały pokrzywdzonej list z ofertą darmowych leków i leczenia kręgosłupa. Z uwagi na to, że

starsza pani nie odpowiedziała na zaproszenie postanowiły złożyć jej osobistą wizytę. Zakłopotana 82-latka wpuściła do mieszkania oszustki. Jedna w nich w łazience wykonywała 'badanie' kręgosłupa, oraz masaż, a druga w tym czasie plądrowała mieszkanie. Z mieszkania zniknęły pieniądze oraz biżuteria o łącznej wartości około 12 tysięcy złotych.

Przestrzegamy! Nie wpuszczajcie do mieszkania podejrzanych osób. Oszuści najczęściej pukają do drzwi samotnych starszych ludzi i podają się za pracowników różnych instytucji - ZUSu, opieki społecznej, pracowników spółdzielni mieszkaniowej, gazowni, elektrowni. Kiedy zostaną wpuszczeni do mieszkania odwracają uwagę ofiary, aby móc przeszukać mieszkanie i ukraść gotówkę i inne kosztowności.

Jeśli ktoś puka do Twoich drzwi, a nie spodziewasz się żadnej wizyty zanim wpuścisz daną osobę do domu poproś o ją o wylegitymowanie się i skontaktuj się z instytucją z której ta osoba rzekomo jest i potwierdź cel wizyty.

Przezorność popłaca.