Uwaga na nowe oszustwo

Oszuści wymyślają co raz to nowe sposoby, aby pozbawić innych majątku. Jedną z najnowszych jest metoda na 1 euro. Zachowajcie czujność i nie dajcie się zwieść! W przeciwnym razie wasze konto zostanie wyczyszczone.

Oszustwa na 1 euro polegają głównie na tym, że obok autentycznej oferty, wyświetlana jest fałszywa, łudząco przypominająca ofertę strony czy sklepu, którą właśnie przeglądamy, lub dokonujemy zakupu. Oszuści w tym celu tworzą podrobione strony, do złudzenia przypominające te, które znamy. Aby zachęcić do wypełnienia formularza oszuści wywołują presję na odbiorcach tekstami typu 'Oferta ważna tylko dziś', 'Promocja kończy się o północy', 'Nie zwlekaj, zamów już dziś -limitowana ilość', 'Kup teraz, zostało tylko 50 stuk'. Dodatkowym bodźcem, są również liczne komentarze osób, które rzekomo wzięły udział w akcji. Wpisy są rzecz jasna stworzone przez oszustów.

Na Policję zgłaszają się osoby, które po tym, jak skorzystały z wyjątkowej oferty robiąc zakupy internetowe straciły środki zgromadzone na koncie. Tak było między innymi w przypadku 47-latki z województwa lubelskiego, która robiąc zakupy w popularnym sklepie internetowym zauważyła ofertę wypróbowania telefonu komórkowego za 1 euro. Będąc przekonaną, że jest to promocja tego właśnie sklepu kobieta kliknęła w okienko i wypełniła formularz wraz z numerem karty płatniczej. Dzień później zorientowała się, że oprócz 1 euro z jej konta zniknęły wszystkie pieniądze. Pokrzywdzona telefonu oczywiście nie otrzymała.

W podobny sposób około 2 tysiące złotych stracił inny mieszkaniec województwa lubelskiego. 42-latek kupując buty, kliknął w ofertę 1 euro, wypełnił formularz i w ten sposób dał wolną drogę oszustom do wyczyszczenia jego konta.

Uważajcie i zachowajcie czujność podczas robienia zakupów w Internecie. Kierujcie się rozsądkiem. Nie wierzcie w wyjątkowo niskie ceny i nonsensowne promocje, ponieważ mogą się one okazać wyjątkowo kosztowne.